שחזור גיבוי נתונים בכונן קשיחשחזור גיבוי נתונים

כונן קשיח הוא פריט יקר ערך לכל מי שהוא בעל מחשב אישי. הכונן הקשיח מכיל בתוכו למעשה את כל המידע שאנחנו מייצרים וצורכים, תמונות, מסמכים, סרטונים, משחקים, תוכנות, מערכת ההפעלה עצמה ולמעשה כל סוג של תוכן שמוצג על גבי המסך, שאיתו אנחנו יכולים לעבוד באמצעות המחשב. על כן, אחד ההרגלים החשובים ביותר לכל אחד הוא לבצע גיבוי נתונים של הכונן הקשיח כולו, או לפחות של המסמכים החשובים כמו תמונות, מסמכים אישיים ומסמכי עבודה, סרטונים אישיים וכדומה.

שחזור גיבוי נתונים מאמצעי גיבוי חיצוני ופנימי

הגיבוי צריך להתבצע על גבי אמצעי אחסון חיצוני ונפרד כך שאם המחשב הנייד אבד או התקלקל, אם הכונן הקשיח במחשב נהרס, תוכלו לבצע שחזור גיבוי נתונים ולשחזר את כל הנתונים שאבדו. תהליך השחזור הוא תהליך המקצועי שלעיתים יכול להתבצע ברמת התוכנה, ולעיתים דורש גם עבודה על החומרה עצמה, לרבות פתיחת הדיסק הקשיח, והרכבת הרכיבים שנושאים בתוכם את התוכן, בכונן קשיח תקין אחר. רק לאחר בדיקה מקצועית של טכנאי ניתן להעריך כיצד ניתן יהיה לשחזר את הנתונים, ועד כמה ניתן יהיה לשחזר אותם בצורה אפקטיבית.

הכונן הקשיח בתוך המחשב ביצוע גיבוי / שחזור נתונים

הכונן הקשיח הוא בעצם רכיב מכני הכולל דיסקים קטנים ועגולים העשויים חומר מגנטים, ועל גביהם "צורב" המחשב את הנתונים בצורה בינארית של אפס ואחת. כדי לקרוא ולכתוב מאותם דיסקים, מבצע הכונן הקשיח תנועה לרוחב הדיסקים באמצעות ראש קורא כותב. כל תקלה קטנה באחד הדיסקים יכולה להוביל להרס ואובדן של נתונים, ואז יש צורך לפתוח את הכונן הקשיח ולתקן את הדיסק על מנת שניתן יהיה לבצע שחזור גיבוי נתונים, פרוצדורה שדורשת תנאי מעבדה.

שיעור הצלחה גבוה בשחזור נתונים

אחרי שאמרנו את זה, חשוב להבין שלא משנה מה קרה, כמעט בכל המקרים ניתן לשחזר נתונים שאבדו, ובמרבית המקרים ניתן לבצע שחזור אפקטיבי של תמונות, סרטונים, מסמכים וכל סוג אחר של קובץ. אוקטב מציעה שורה ארוכה של שירותי מעבדת מחשבים, לרבות שירותי שחזור נתונים מדיסקים קשיחים, מזכרונות ניידים ומכל אמצעי מדיה אחר עליו מאוחסנים נתונים דיגיטליים.